Muguets 23.

5. dubna 2009 v 15:16 | Anique |  Muguets
Dvacátý třetí díl.
Pořád to samé. Přemýšlím, jestli Juliho zabít nebo ne. Ale příští díl už vysloví jasné stanovisko.
Jeden moment naznačuje, že ačkoli ještě pár dílů zbývá (ale moc jich není), zatím je v předběžném plánování druhá série. Zájem?


Lukáš kráčel pomalu, se sklopenou hlavou. Neohlížel se, ani když kolem sebe slyšel podivné zvuky. Stejně by mu nedokázaly pomoci. Už nikdo. Ruce měl svázané tenkým ostrým lankem, samotná pevnost smyčky bolela k neustání. Snažil se nemyslet na všechny blízké, nechtěl umřít takhle.

Najednou se muž, který jej vedl, zastavil. Lukáš do něj zezadu narazil. Chtěl se zeptat, co se děje, ale muž jej umlčel dlaní přes ústa.

Ale Lukáše si nevšímal, mluvil s jakýmsi chlapíkem. Tedy spíš si šeptali, takže Lukáš vůbec neměl tušení, o čem vedou řeč. Ale i tak by mu to bylo jedno.

Najednou chlapcem cuknul a vlekl ho krátkou chodbičkou, než jím šoupnul do maličké místnosti, která vypadala trochu jako laboratoř. Za jeho provizorní pouta ho přivázal k trubce radiátoru.

"Tady počkej, za deset minut jsem zpět. Ještě, že jsem si pro tebe šel s předstihem."A pro jistotu ho ještě zamknul.

Lukáš nechápavě zíral. Už byl skoro smířený s tím, že umře. Proč to odsouvat? Co se stalo tak závažného?

Díval se kolem sebe, i když v naprosté tmě skoro nic neviděl. Cítil chlor a možná i trochu síry. Připadal si tu jako doma. Zanedlouho měl skládat bakalářské zkoušky na medecíně. To už taky nestihne...

Ještě nebyl zavřený snad ani půl minuty, když ho oslepila nečekaná záře ode dveří. V nich stála mladá žena, spíš ještě dívka. Na sobě měla bílý plášť a na rukou bílé gumové rukavice. Očividně sem patřila. Zvědavě se na Lukáše podívala.

Nikdo z nich nepromluvil. Lukáš neměl proč, jeho momentální svět se skládal z beznaděje. A ona slečna se v tichosti věnovala svým "lektvarům".

"Co se stalo?" zeptal se po chvíli přeci jenom trochu mimo smysly Lukáš.

"Ále, ten nadutej intrikánskej Španěl zase někoho zapíchl..." odpověděla nezúčastněně.

"Aha, to vím. Juliana."

"Cože?"

"Ty ho znáš?"

"Slyšela jsme o něm. Tedy nemyslím si, že by tady bylo zavřených víc kluků tohohle jména. Možná ti říkal Filip, co on a velkej šéf."

"Neříkal..?"

"Nutil Filípka spát se mnou. Pod práškama. Stejně sténal jméno svýho kluka. Ještě, že už brzo chcípnu. Filip je ještě děcko, neunesl by, kdybych mu řekla, že jsem s ním těhotná. Ani já bych to asi nezvládla."

Mluvila, jakoby se jí to vůbec netýkalo. Jakoby mluvila o své oblíbené telenovele. Jsem těhotná se sedmnáctiletým gayem a do týdne chcípnu. No a co?

Lukášovi lezly oči z důlků.

"Takže jeho kluk je mrtvej? Konvalinky? Jak dlouho?"

"Cože? Jaký konvalinky? Ale zapíchli ho asi před dvěma hodinama."

"A to už je tuhej? Normálně to trvá tak pět šest hodin..."

"J-já... nevím? Gabriel to říkal."

"Ty jsi doktor, že? Pamatuju si tě ze školy. Myslíš, že bys mi dokázal popsat, jak namíchat protilátku proti atropinu? S těma svázanýma rukama toho moc neuděláš a pokud to tvrdil ten kecal, tak ten Julian je ještě nejmíň z třetiny živej."

V Lukášovi se něco vzepjalo. On sice umře, ale může dokázat zachránit Juliho. Aspoň na nějakou dobu.

Nadiktoval mladé ženě postup, doufaje, že si ho pamatuje dobře. A pokud ne, nic se nestane. Vůbec nic. Julian umře tak jako tak.

Nestihl jí ani popřát hodně štěstí, nestihl se na nic zeptat, nestihl s ní mluvit, nestihl nic...Onen muž si pro něj přišel mnohem dřív, než slíbil.

A vedl ho přímo na popravu. Jeho už jeho lék vyléčit nedokáže. K obětem nemá přístup nikdo, ani velký šéf. K Julianovi se mohli dostat.

Před velkým pentagramem se provokativně pokřižoval, za což schytal bolestivý pohlavek.

Jeho poslední myšlenka patřila oné mladičké lékařce.


--*--
--*--

Filip celou dobu nepřetržitě brečel. Na starost si jej vzala Karolína, Radim se držel dál, jakoby měl snad lepru nebo co. Dokonalá změna oproti jeho podlézavosti předtím. Když předtím přišel Gabriel, vypadalo to dokonce, že chce sbalit jeho.

Ondra únavou málem umdléval. Robin cítil jeho stísněnost, vždycky cítil to, co lidi okolo něj. Byl na tyhle věci hodně citlivý. Laskavě se na Ondru usmál a upřel na něj oddané oči, naznačuje, aby si šel lehnout, že teď bude chvíli hlídat on. Dokonce nic nenamítal, když ho Ondra pohladil po vlasech. Ještě se za ním smutně díval. Ne, on si nezasloužil lásku. Nezasloužil si lásku tohohle dokonalého pečujícího chlapce. Nezasloužil si ji, ale propadal jí čím dál víc.

Karolína byla sama v koncích. Na Lukáše si hodně zvykla a jeho ztráta ji skoro zaskočila, i když věděla, že to přijde. Nervózně štěkala na Radima, když se pokoušel o něpřiměřené vtípky. Zato Filipa roztržitě hladila po teď už dost přerostlých vlasech. Nikdy si nebyli tak blízko jako teď. Vždycky ona byla ta mrcha. Ale ne teď.

Ani jeden z nich se neobtěžoval reagovat, když do místnosti tiše vešla dívka.

Jen Filip zalapal po dechu, když si uvědomil.

"Kam šel Julian?"

"Je mrtvý! Můj kluk je sakra mrtvej, proč musí pořád někdo otravovat?" vřísknul hystericky Filip a v dalším záchvatu pláče se sesunul Karolíně do náručí. Ze všech si snažil zvyknout, ale nešlo to. Tajně si přál, aby jeho odchod taky uspíšili. Chtěl být s ním.

"Koupelna.." zamumlala sotva slyšitelně nicméně velmi dobře artikulujíc Kája,

Mladá žena se usmála. "Držte mi palce, pokud se to povede, do tří hodin ho tu máte zpátky. A pokud ne..." Nastala dramatická pauza.

Všichni na ni zvědavě koukli. Ale ona už byla dávno pryč. Nebylo času nazbyt.

Zbývalo jedině čekat. A doufat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Darek Darek | Web | 5. dubna 2009 v 15:39 | Reagovat

To zas bude napětí do dalšího dílu... Doufám, že to Juli zvládne... to je dokonalý příběh, jen se bojím pokračování a s druhou sérií souhlasím!

2 Niwy Niwy | Web | 5. dubna 2009 v 17:26 | Reagovat

bakalárky na medicíne?:D akože s tým ma nestraš ani zo srandy :D docela ma tá predstava pobavila :D

jow a neželaj si ma, ak ho necháš fakt umrieť je ti to jasné?:D

uhm...tehotná...no haha xD dobre no...som mierne vykoľajená z tohto dielu xD

aaa xD

no nič teším na pokračko xD

a idem sa učiť xD zajtra idem pitvaaaaaať yay ^^

3 Darek Darek | Web | 5. dubna 2009 v 18:19 | Reagovat

Nebylo v tomhle díle původně, že je Filipovi 16 a ne 17?

Ha, te´d se provalilo, že ty díly čtu několikrát. jaj

Jen se ptám, možná kecám bludy... těžko říct, jen mi to tak připadalo...

4 Anique Anique | 5. dubna 2009 v 19:00 | Reagovat

Darek: Jej, je docela možný že to bylo v některým díle předtím... ale jsi jasnovidec, určitě když jsem tohle psala tak jsem psala 16, ale ještě než jsem to zveřejnila tak jsem to přepsala na 17, fakt:D třeba měl mezitím narozeniny:D stejně by neměl náladu je slavit...

5 Darek Darek | Web | 5. dubna 2009 v 19:38 | Reagovat

Anique: Já měl pocit, že tam bylo napsané 16. No nebudem to řešit, je to hezké v obou případech.

6 NaTTali NaTTali | Web | 6. dubna 2009 v 20:28 | Reagovat

ty jo,ona je s nim těhotná.....miluju tuhle story...je to úžasný...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama